FETÖ'CÜLERİN AVUKATLARLA SAVAŞI

FETÖ'CÜLERİN AVUKATLARLA SAVAŞI

FETÖ'CÜLERİN AVUKATLARLA SAVAŞI

Son 3 aydır, Türkiye'nin dört bir yanından, birçok FETÖ sanığının, avukatlarını azlettikleri haberi gelmekte. Gelen bilgilerin artması üzerine, kurumsal olarak yaşanan bu "azil" işlemleri üzerine eğilmeyi uygun gördük. 

 

 

Yapmış olduğumuz araştırmalarda, Türkiye genelinde, ulaşılabildiğimiz kadarıyla 400'ten fazla FETÖ sanığının müdafiliğini üstlenen avukatların azledildiklerini tespit ettik. Bu azillerin bir kısmı normal, her davada olabilecek sorunlardan kaynaklı olmakla birlikte, çoğunluğunun "yakın tarihlerde" olduğunu ve "aynı işi yapan" kişiler tarafından yapıldığını tespit ettik. 

 

 

Araştırma derinleştiğinde, yaşanan azil işlemlerinin çoğunluğunun "hiçbir neden yokken" ortaya çıktığını öğrendik. Ayrıca, her nedense, azil edilmeden önce Müvekkiliyle hiçbir sorunu olmayan avukatların, birden bire azilname ile azledildiklerini, sonrasında ise Müvekkillerinin kendileri ile görüşmeyi ret ettiklerini ve hatta cezaevinde bulunan sanıkların ise görüşmeye çıkmadığını öğrendik. 

 

 

Toplanan bilgiler ışığında ve araştırmalar neticesinde "istihbarat" özelliği olabilecek nitelikte ulaştığımız sonuç, bizi şu analizi yapmayı zorunlu kıldı: FETÖ SANIKLARINA GELEN TALİMAT ÜZERİNE AZİL İŞLEMLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİKLERİ!!!!

 

 

Hiçbir sanık, avukatıyla bir sorunu yok iken, avukatını azletmez. En azından aralarında bir "sorun" olması gerekmektedir. Ancak, arada bir sorun yok ise, durduk yere ve "ben öyle istiyorum" diyerek, toplu şekilde azilname gönderilmiş ise, ve bunu yapanlar "Merkezden Talimat Almaya Alışmış" bir yapının üyeliği iddiasıyla yargılanıyorlarsa, bu durumun mercek altına alınması gerekmektedir.