FETÖ'den Yeni Stratejiler

FETÖ'den Yeni Stratejiler

FETÖ'den Yeni Stratejiler

FETÖ'nün terör faaliyeti yaptığı konusunda artık hiçbir kuşku yok. Her terör örgütü gibi, FETÖ de, olaylara, zamana ve mekana göre strateji ve taktik geliştirmeye devam etmektedir.

 

 

FETÖ ile irtibatı ve iltisakı bulunan kişilerin Devlet memurluğundan ihraç edilmeleri ile birlikte, büyük bir kitle, iş olnaklarını zorlamaya başladı. Şu an itribatları var mıdır yok mudur, bu konuda hepsi için aynı şeyi söylememiz mümkün değil ve kim söylüyorsa da yanlış bir belirleme içerisindedir.

 

 

FETÖ ile hala irtibatı olup da, hiçbir şekilde bağlarını koparmayan, büyük bir kitle olduğu konusunda, uzmanlar hem fikir. Peki, bu kadar yüksek sayıdaki yetişmiş eleman, ne yapacak? Başı boş mu bırakılacak? "Hocaefendileri", beyin takımı ile bir araya gelerek, bu insanlar için birşeyler düşünmüyor mu? Bu soruya verilecek en doğru cevap: HER ZAMAN VE HER YERDE DÜŞÜNÜYOR!

 

 

Birçok kaynaktan, "ticarete atılın" diye Amerika'dan talimat geldi diye bilgi ulaştı elimize. Sonra incelemeye koyulduk. Gerçekten de, bir çok "FETÖ MAĞDURU", ticarette soluğu aldı. Aslında, bu gayet doğaldı zira yıllarca Devlet memurluğu yapmış bu insanları, kolay kolay hiçkimse işe almıyordu.

 

 

Bu ticarete atılanlar içerisinde, eski yapılanmaya benzer bir yapı oluşturulmaya çalışıldığı, değişik şekillerde toplantılar yapıldığı ve Devlet ihalelerine girmeye hazırlandıkları yönünde bilgiler, son günlerde yoğun bir şekilde gelmekte. Özellikle hala Devlet içerisinde yer alan "FETÖ SEVDALISI" bürokratların etkin olduğu yerlerde, sezdirmeden temellerin atıldığı, büyük mesafeler kat edildiği de kulağımıza çalınanlar arasında.

 

 

Peki ya Devlet, bu konuda bir araştırma yapıyor mu? "Etkin Pişmanlık" dosyaları, adliyeleri ve komisyonları tıkamış durumda. Savcılarımız yeni yeni kendilerine gelmeye başladılar. Hakimlerimizin FETÖ nedeniyle yüklendikleri dosya yükleri, biraz biraz azalmaya başladı. İpin ucunu yakalayacaklar mı ya da takip ediyorlar mı bilinmez... Zaten bilinse de, gizlilik nedeniyle söylenemez. Ama bilinen bir gerçek var ki, "YENİDEN YAPILANMA" süreci çoktan başladı. Medyayı ve Devlet kurumlarını oyalamayı çok iyi bilen terör örgütü, arka bahçesini güzelleştirme peşinde.

 

 

Küçük bir örnek... Yeni açılan ve konsorsiyuma gitmek suretiyle iş bitirme kazanma peşinde olan şirketlerin artışı konusunda ticaret sicil üzerinden bir araştırma yapılabilir....