vizyonumuz

Vizyonumuz

Vizyonumuz

Bilginin güç olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Ancak "en güçlü olan"ın,  "istihabati bilgiye" etkin ve hızlı şekilde ulaşanın olduğu ise hakikattir.

 

 

İnsanlık tarihini, diğer tüm canlılar tarihinden ayıran, insanın düşünebilmesidir. Düşünmek, ancak analiz edebilmek ile olur,

 

 

Meteoroloji bilgisi olmayan bir kişi, gece yoğun yağmur yağdığını ve şimşek çaktığını gördüğünde, sabah da havanın yağmurlu olacagı yönünde bir izlenime sahip olur ve bu izlenimi de mantık olarak doğrudur. Ancak, gece ne kadar yağmur yağarsa yağsın, eğer havada şimşek çakma olayı gerçekleşiyor ise, sabah mutlaka hava açık olacak veya en azından yağmur bulunmayacaktır. Bulutların arasında gerçekleşen elektriklenme ile oluşan "şimşek" olayı, bulutların bir süre sonra dağılmasına neden olacak ve sabah açık bir gökyüzü veya yağmursuz bir hava olacağını garanti etmektedir.

 

 

Örnekten de anlaşılacağı üzere, şu anki öngörü olan "yağmurlu hava" kesin bilgi olup, diğer bileşenlerle analiz edilerek, bir kaç saat sonra yağmur olmayacağı yönündeki bilgi ise "istihbarati bilgi"dir. Bu durumda, belirleyici olanın "kesin bilgi" değil, "istihbarati bilgi" oluduğu açıktır ve değeri tartışılmazdır.

 

 

Vizyonumuz, kişilerin ve kurumların örnekteki gibi "kesin bilgi"lere aldanarak, gelecekle ilgili adımlarını yanlış atmalarının önüne geçecek "hukuki istihbarat hizmeti"ni, tüm alanlarda etkin kılarak, insanlara daha güvenli kişisel veya kurumsal bir yaşam sağlamaya çalışmaktadır.

 

 

Mantiki ve bilimsel verilere dayanan "hukuki istihbarat hizmeti", "falcılık" ve "kahinlik"ten bu yönüyle ayrıldığı gibi, analizden yoksun kesin bilgiyi müşterilere sunarak, yanlış ve hatta tehlikeli adımlar attıran bir kısım hizmetlerden de uzaktır.